5,4 Manisa Depremi uzmanlardan ilk açıklamalar

Manisa 5,4 büyüklüğünde deprem ile sallandı, depremin ardından profesör ve uzmanlar tv kanallarında canlı yayınlara bağlanarak bilgi verdi. Akhisar merkezli deprem çok sayıda ilde hissedildi.

22 Ocak 2020 merkez üssü Manisa Akhisar olan ve saat 22:22'de en büyüğü 5.4 olarak yaşanan deprem; İzmir, Aydın, Denizli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Bursa, Yalova, İstanbul ve Tekirdağ bölgesinde de hissedildi.

Gün içinde olan depremlerin ardından yaşanan Manisa depremini Kandilli Rasathanesi ilk olarak 5,6 olarak açıklarken, AFAD #deprem büyüklüğünü 5,4 olarak açıkladı. Revize sonucu depremin büyüklüğü 5,4 olarak belirtildi. Bu depremden önce gün içinde aynı bölgede 4 büyüklüğünde de depremler meydana gelirken depremden sonra çok sayıda artçı sarsıntılar yaşandı.

Depremden sonra akşam saatlerinde bazı televizyon kanallarında canlı yayınlara bağlanan uzmanların, #Manisa depremi hakkındaki görüşlerinin önemli kısımlarını videoda izleyebilirsiniz. Tv yayınlarındaki ajans görüntüleri kapatılmıştır, bu yüzden sadece ekrandaki grafikler görülmektedir.

Konuşan uzmanların listesi ve başladığı süreler aşağıdadır, yorum kısmından da ilgili sürelere tıklayabilirsiniz:
00:00 - Şerif Barış
06:53 - Hasan Sözbilir
08:17 - Okan Tüysüz
12:17 - Oğuz Gündoğdu