Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Bugüne kadar Hafter'i teşvik eden ülkeler var

CNN TÜRK ekranına konuk olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Libya'daki son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, darbeci Hafter'i teşvik eden ülkelerin olduğunu belirtti. "Ateşkes ikisi arasında olacağı için tabi Hafter yok sayılamaz ama kesinlikle meşru değil" dedi. Bakan, Suriye Milli Ordusu (SMO) askerlerine, Libya'da savaşmaları karşılığı vatandaşlık verileceği iddialarını da yalanladı.

Darbeci Hafter'in başka ülkeler tarafından desteklendiğini söyledi. Meşru olmadığını bir kez daha yineledi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan'ın konuğuydu. Çavuşoğlu'nun gündeminde Libya'daki son gelişmeler vardı. Çavuşoğlu, meşru hükümete darbe yapana kadar Hafter'le de görüşüldüğünü söyledi. Bakan Çavuşoğlu, Hafter ve Sarrac taraflarını bir araya getirmeye çalıştıklarını söyledi.

Çavuşoğlu, Berlin sürecinin başarılı olması için Libya'da ateşkes olaması gerektiğinin altını çizdi. Libya'ya barış gelmesi için tüm ülkelerle çalışmaya hazır olduklarını vurguladı.

Mevlüt Çavuşoğlu, muhalefetin Suriye Milli Ordusu (SMO) askerlerine, Libya'da savaşmaları karşılığı vatandaşlık verileceği iddialarını da yalanladı.

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN ➤https://bit.ly/2TzyAVj

CNN TÜRK YOUTUBE KANALINA ABONE OL ➤ https://bit.ly/2LzuZ1H

➤TÜM PROGRAM İÇERİKLERİ İÇİN: https://www.cnnturk.com/tv
http://twitter.com/cnnturk
https://twitter.com/cnnturkprogram
https://www.facebook.com/cnnturk
https://www.facebook.com/cnnturkprogr...
https://www.instagram.com/cnnturk
http://youtube.com/cnnturk

#CNNTÜRK
#Sondakika
#TarafsızBölge

Alakalı haberler: