BAŞÖRTÜLÜ KIZLARA SALDIRI İSTANBUL KARAKÖY! MEHMET AVCI AK PARTİLİLERE ERDOĞAN'A HAKARET KOCAELİ CHP

Karaköy'de başörtülü kadına çirkin saldırı! Önce başını açmaya çalıştı sonra yumrukladı!
İstanbul Karaköy'de kendi halinde yolda yürüyen başörtülü iki genç kız, bir kadının yumruklu saldırısına uğradı. Genç kızlar neye uğradığını şaşırırken, saldırgan kadın ise yumruk attıktan sonra hakaretlerine devam etti. O anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.


İstanbul Karaköy'de bir kadın yolda yürüyen başörtülü iki genç kıza saldırdı. Yumruklu saldırının ardından genç kızlara hakaretler de yağdıran kadın içindeki tüm nefreti kustu. Saldırıya uğrayan genç kızlar neye uğradığını şaşırırken, saldırgan kadın hakaretlerine devam etti.

Saldıran kadının yumruk attıktan sonra "Ben cumhuriyet kadınıyım, gericiler" diyerek bağırdığı iddia edildi.

"PİS MÜSLÜMANLAR SİZİN BURADA İŞİNİZ YOK"
Takvim.com.tr'nin ulaştığı, olay anında bölgede bulunan bir esnafın ifadeleri, saldırganın ne derece kin yüklü olduğunu gözler önüne serdi.

Takvim'e konuşan Süleyman Ekingen, olayı "Biz sesler üzerine dışarı çıktık. Kadın o sırada başörtülü kızlara bir saldırı gerçekleştirmişti. Çok agresif tavırlar sergiliyordu. 'Pis Müslümanlar. Sizin burada işiniz yok' tarzında cümleler kurdu. Zaten sonrasında biz hemen bölge esnafları olarak olaya müdahale ettik. Açıkçası bu olay provokasyon da olabilir." sözleriyle özetledi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞIYOR
Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından sosyal medyada başörtülü kızlara destek mesajları atılırken, saldırgan kadına ve ona müdahale etmeyen vatandaşlara ise tepki gösterildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Karaköy'de başörtülü 2 genç kızın hedef alındığı olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Skandal görüntülere soruşturma! İğrenç küfür ve hakaretlere sosyal medyadan tepki yağıyor...
Sosyal medyaya yüklediği skandal videoda sarf ettiği çirkin ifadeler Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı’nı ve Kocaeli Emniyeti’ni harekete geçirdi. Emniyet yetkilileri sosyal medyada büyük tepkiye neden olan bu videoyu yayınlayan Vatanseverler Derneği Hareketi Başkanı Mehmet Avcı, Siber Suçlarla Mücadele ekiplerince Başikele'de gözaltına alındı.
Sosyal medyada paylaşılan hakaretlerle dolu skandal video için soruşturma başlatıldı! "Ne kadar Atatürkçü erkek varsa, Atatürkçü olmayanların karısını, kızını, anasını, bacısını..." şeklinde ağza alınmayacak küfür ve hakaretlerin yer aldığı skandal videoya sosyal medya kullanıcıları da tepki gösterdi.
Kocaeli'de, halkı kin ve düşmanlığa tahrik edici ifadeler kullandığı tespit edilen kişi gözaltına alındı.

Başikele ilçesinde yaşayan iş adamı M.A'nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Anıtkabir ziyareti sırasında tezahüratta bulunan gençlere yönelik küfürlü ifadeler kullandığı görüntüler sosyal medyada tepki çekti.

Konu hakkında soruşturma başlatan Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama" suçlamasıyla M.A. hakkında gözaltı kararı verdi.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan M.A'nın emniyetteki işlemleri devam ediyor.

AK PARTİ'DEN AÇIKLAMA

Provokatör Mehmet Avcı'nın sosyal medyada infial yaratan ve çok sert eleştirilere neden olan paylaşımı ile ilgili AK Parti İl Başkanlığı'ndan açıklama geldi. AK Parti Kocaeli İl Başkanlığından konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan çirkin sözlerini kamerayla kayıt altına alan ve bunu sosyal medyada yayımlayarak infiale neden olan M.A. hakkında" ilgili merciler tarafından yasal sürecin başlatıldığı kaydedildi.


Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Halkımızın oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımıza hakareti vatanseverlik sayacak kadar çarpık, onu seven ve destekleyenlerin ırzına, namusuna dil uzatacak kadar sapkın, hastalıklı bir beyne sahip bu kişi hakkında herkesi sağduyulu olmaya davet ediyor, gerekli cezayı yüce Türk adaleti önünde alması için bu işin sonuna kadar takipçisi olacağımızı saygılarımızla kamuoyunun bilgisine sunarız."

VİDEOYU BEĞENEREK ÖNE ÇIKMASINI SAĞLAYABİLİRSİNİZ. PAYLAŞIRSANIZ DA YİNE DAHA ÇOK KİŞİYE ULAŞTIRMIŞ OLURSUNUZ. -INSTAGRAM: instagram.com/melihesatacil
LÜTFEN ABONE OLUP, BİLDİRİMLERİ AÇARAK DA KANALIMIZA DESTEK OLUN...

#başörtüsü #mehmetavcı #chp