Dipsiz Göl Ve Çevre Doğası Tosya Kastamonu 4K UHD

ISBN 978-605-88104-0-2
Dipsiz Göl Ve Çevre Doğası Tosya Kastamonu 4K UHD
90 hektarlık dev çam ormanlarıyla kaplı Dipsiz Göl Mesire Yeri adını 1550 metre rakımdaki krater gölünden almaktadır. Gölün derinliği 40 metreden fazladır. Göl çevresindeki ahşap piknik masalarıyla piknikçilerin gözdesi olan dipsiz göl’de, yine göl çevresinde konuşlanmış bungalovlarıyla hizmet veren bir tesis bulunmaktadır.
Doğa yürüyüşleri için farklı parkurlar bulunmaktadır. 3.5 km mesafede Küre Dağlarının ve 1680 metre rakımlı Ilgaz'ın görülebileceği zirve muhteşem bir manzaraya sahiptir. 5 km mesafedeki yaylalarda şanslıysanız geyik ve karacaları görebilirsiniz.
Dört mevsimde de ayrı güzelliğe sahip olan Dipsiz Göl’de bahar aylarında eşsiz doğanın rengarenk çiçekleriyle, yaz sıcağında içinizi serinleten bol oksijenli tertemiz havasıyla ve kışın muhteşem kar manzarasıyla tercih edilmektedir.
Göl kıyısındaki ahşap iskelede, göle nazır salıncaklarda ya da hamaklarda sadece doğanın sesleriyle dinlenebilir, cep telefonunuz hiç çalmadan tüm haftanın yorgunluğunu atabilirsiniz. Kastamonu ilinin şirin ilçesi Tosya'da da bu aradığımız güzelliklerin dopdolu olduğu tabiat harikalarının bir çoğu ile beraber olmak mümkündür.

Yeşille mavinin uyumlu beraberliği sonucu oluşmuş iki tane orman içi gölü, bu göller tabii olarak oluşmuş, Orman İsletme Müdürlüğünün ek tesisleri de eklenince bir tabiat harikası olarak karsımıza çıkmıştır. Bu göllerin adları "Dipsizgöl ve Yeşilgöl’dür
Dipsizgöl deyince insanda, bir ürperiş yaratan sonsuzluk hissi uyanabilir. Oysa her şey gibi bu gölünde bir sonu vardır. Gölün orta kısmı diğer taraflarına göre daha derin olduğu için bu ismi almıştır. Tosya'nın kuzeybatısındadır.

---------------------------------------------
Kamera/Metin Yazım : Mehmet SÖKMEN
Seslendirme : Rüksan Atak SÖKMEN
Çekim Tarihi : 05.08.2016
Prodüksiyon Yapım Tarihi: 23.08.2016
Video Prodüksiyon Yapım, Yayın Ve Yönetmeni: Mehmet SÖKMEN - 0532 525 84 93
web: www.mehmetsokmen.tv
www.youtube.com/mehmetsokmen1

Alakalı haberler: