Faik Öztrak: Kızılay'ın Ensar Vakfı'na Para Aktarması Skandal!

"KIZILAY'IN ENSAR VAKFI'NA PARA AKTARMASI SKANDAL!"

BAĞIMSIZ YAYINLARIMIZIN DEVAMLILIĞI İÇİN BİZİ DESTEKLEYİN
?
https://www.youtube.com/channel/UCYsOOzJ6OfvcdVqJlJKf-Aw/join

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak , Kızılay 'ın Ensar Vakfı 'na para aktarması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın deprem vergileri ile ilgili açıklamalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ERDOĞAN'IN DEPREM VERGİLERİ AÇIKLAMASI

CHP Genel Merkezi 'nde basın toplantısı düzenleyen Faik Öztrak , Erdoğan'ın "Bunlar yatıyor kalkıyor “o parayı nereye, bu parayı nereye harcadınız?” Harcanması gereken yere harcadık. Bundan sonra da Bay Kemal’e bu tür şeylerin hesabını vermeye zamanımız yok" açıklamasına tepki göstererek şunları söyledi:

Bakıyorum deprem vergileriyle ilgili cevaplara, son derece hamasi bir üslup. Biz onu sormuyoruz. "Benim paramla ne yaptın? Elazığ'da ne yaptın" Millet bunu soruyor. Cevap verin. Demokrasi cevap verme rejimidir. Vatandaş sorduğunda çıkacaksınız kalem kalem şuraya harcadık diye konuşacaksınız. Verdiğimiz önergeler reddediliyor, deprem öncesinde, sonrasında konuşulmuyor. Deprem bu ülkenin gerçeği! Türkiye derhal "Depremde kimse yaşamını yitirmesin" felsefesinde büyük bir stratejiyi başlatmak zorunda.

KIZILAY'IN ENSAR VAKFI'NA BAĞIŞ YAPMASI

Faiz Öztrak, bir gazetecinin Kızılay'ın Ensar Vakfı'na 8 milyon dolar bağışta bulunduğunun ortaya çıktığını hatırlatması üzerine şu değerlendirmeyi yaptı:

Kızılay'ın Ensar Vakfı'na bu şekilde para aktarması, hem de doğalgaz şirketinden parayı aktarması skandal. Siz neden bu kadar kulağınızı elinizin tersiyle gösteriyorsunuz? Hadi aktarın bakalım doğrudan Ensar Vakfı'na parayı. Aktaramazsınız çünkü kanun buna izin vermiyor.

KIZILAY ENSAR VAKFI AÇIKLAMASI

Kızılay konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada Kızılay'a bağış yapan firmanın Ensar Vakfı'na aktarılmasını istediğini kaydetti.

İMAMOĞLU TATİL SORUSU

Faik Öztrak, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Erzurum Palandöken Kayak Merkezi'ndeki tatili ile ilgili soruya ise şöyle cevap verdi:

Ekrem İmamoğlu, Elazığ depreminde İstanbul'dan yardımları götürmek suretiyle görevini yapmıştır. Sömestr tatilindeyiz, ailesine karşı da sorumlulukları var. Oraya uğramış ve dönmüştür. Bu iş Ekrem İmamoğlu'nun görevini aksatmış mıdır aksatmamış mıdır? Buradan farklı bir hikaye çıkmaz.

#FaikÖztrak #Kızılay #EnsarVakfı #RecepTayyipErdoğan #KemalKılıçdaroğlu #DepremVergileri #deprem #vergi DepremVergisi #chp #siyaset #politika #polemik #haberler #YurttaşTV