İlker Başbuğ'dan FETÖ'nün Siyasi Ayağına Somut Örnek!

Haber Global'de önemli açıklamalarda bulunan İlker Başbuğ, FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmalarına ilişkin "Somut bir olay söylemek isterim. 26 Haziran 2009 Genelkurmay'da medya ile bir toplantımız vardı. 25 Haziran'ı 26 Haziran'a bağlayan gece yarısı bir yasa değişkliği torba yasalar kapsamında Meclis'in gündemine getirildi. Bu yasa TSK ile ilgili. Bizim yasalarımıza göre TSK ile ilgili bir kanun teklifi için MSB'nin bilgisi olması lazım. Genel Kurmay Başkanlığı'nın bilgisi olması lazım ama kimsenin haberi olmadan paldır küldür geçiyor bu yasa teklifi. Biz bu yasadan 26 Haziran'daki basın toplantısında haberdar oluyoruz" dedi.
Söz konusu yasa teklifi ile 2 şeyin yasalaştığını belirten Başbuğ sözlerine şöyle devam etti;
"Birincisi; askeri şahıslar askeri mahallerde işlediği suçlarda dahi özel yetkili mahkemelerde yargılanacak. Bu madde Anayasa'ya aykırı. Ne için yaptılar? Tamamen Dursun Çiçek'i yargılamak için yaptılar.
İkinci düzenleme ise; sivil şahıslar her durumda ve her şartta özel yetkili mahkemelerde yargılanırlar.
Biz Kayseri'de Hava İkmal Bakım Komutanlığında FETÖ'nün inine girdik. Burada astsubaylar yakalandı ve her şeyi itiraf ettiler. Ayrıca bu astsubaylar bu belgeleri Kayseri'deki bazı sivillerle beraber hazırlıyorlar. Bu müşterek suçtur. Astsubayları yargılıyoruz ama siviller de aranıyor. Yakalansa tutuklayacağız. 'Tamam' dedik. FETÖ'ye dair bir ipucu yakaladık ve bunun üzerine gideceğiz. Ama ikinci kanunu çıkardılar. Bu kanun teklifini kim hazırladı? Bunu araştırsınlar. Bu kanun teklifinin tamamen FETÖ'nün direktifiyle hazırlandığını düşünüyorum"


http://www.haberglobal.com.tr/
https://www.facebook.com/HaberGlobal/
https://www.twitter.com/HaberGlobal
https://www.instagram.com/haberglobal/

#haber #haberglobal #canlı #sondakika #turkey #live #news #türkiye #haberler