Instagram, Facebook ve WhatsApp Çöktü!

.Instagram Facebook WhatsApp'ta erişim sorunu yaşanıyor. Dünya genelinde yaşanan sorun Türkiye'den de hissedilmeye başlandı. Türkiye'de yoğunluk olarak İstanbul'da yaşanan erişim sorunun nedeni merak ediliyor. Peki, Instagram, Facebook, WhatsApp çöktü mü? Erişim sorunu ne zaman düzelecek İşte bu soruların cevabı.?.

Saat 17 itibarıyla dünya genelinde yaşanan sorun 17.30 gibi Türkiye'de de hissediliyor. Canlı arıza haritasında yer alan bilgiye göre, Instagram, Facebook ve WhatsApp'ta arıza olduğu görülüyor
Kullanıcılar Whatapp’ta mesaj gönderebiliyor ancak fotoğraf ve video görüntülenemiyor. Ayrıca Instagram’da akış yenilenemiyor.
Avrupa’da İtalya, İngiltere, İtalya ve Hollanda ülkelerinde de WhatsApp, Instagram ve Facebook’ta erişim sorunu yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya ağlarında erişim sorunu yaşanmış kullanıcılar uzun bir süre iletişim kuramamıştı.
Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan konu ile ilgili Twitter hesabından açıklamada bulundu: “Instagram, Whatsapp ve Facebook servislerinde dünya genelinde kesintiler yaşanmaktadır.Global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir.” dedi.


Konu ile ilgili açıklama yapan yetkililer sorunun ilerleyen saatlerde düzeltileceğini belirtti.