İşte polis okulunda 1 gün ve eğitimleri

Her mesleğin kendine göre zorlukları vardır. Ama bazı meslekler vardır ki diğerlerine göre hem daha zor hem de anlamlıdır. O mesleklerden biri polislik. CNN TÜRK Muhabiri Sema Akbulut ve kameraman Onur Özel, Sarıyer Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksekokulu'na gitti, "Nasıl polis olunur?" sorusunu sordu.

Kimi narkotikte kimi terörle mücadelede kimi de Cumhurbaşkanlığı'nda polis olarak görev yapmak istiyor. İstekler ayrı olsa da hepsinin tek bir dileği var; vatan için hizmet edebilmek.

Sarıyer'deki okul 1998'den beri hizmette

Görüntülerdeki yer İstanbul Sarıyer'de bulunan Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksekokulu. 1998 yılından bu yana hizmet veriyor ve bugüne kadar 13 bin 500 polis mezun verdi. Şuan da okulda tam 933 polis adayı eğitim görüyor. Peki, yeminler verilerek başlanılan polislik mesleğinin eğitim süreci nasıl? CNN TÜRK'e eğitimleri anlatan Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Haydar Karsavuranoğlu, şöyle konuştu:

"Temel polislik eğitimi 3 aşamalı"

"İstanbul Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksekokulu, Polis Akademisi'ne bağlı olarak faaliyetini sürdürmektedir. Yüksekokulumuzda temel polislik eğitimi verilmektedir. Bu eğitim 3 aşamalıdır. Teorik eğitim, uygulamalı eğitim ve atış eğitimi olmak üzere 3 aşamalı eğitimlerimiz sürmektedir. Okulumuzda 3 tane halı sahamız, bir tane squat salonumuz, bir tenis kortumuz vardır. Ders zamanlarında bu alanları kullanmak suretiyle kendilerini yapacağı mesleğe hazırlamaktadırlar. Biz iki yıllık bu eğitim sürecinde öğrencilere önce insan, sonra polis olmayı öğretiyoruz. Vatan aşkı, millet aşkı en büyük idealimiz bizim."

CNN TÜRK YOUTUBE KANALINA ABONE OL ➤ https://bit.ly/2LzuZ1H

➤TÜM PROGRAM İÇERİKLERİ İÇİN: https://www.cnnturk.com/tv
http://twitter.com/cnnturk
https://twitter.com/cnnturkprogram
https://www.facebook.com/cnnturk
https://www.facebook.com/cnnturkprogr...
https://www.instagram.com/cnnturk
http://youtube.com/cnnturk

#CNNTÜRK
#Polisokulu
#Polis

Alakalı haberler: