MHP Lideri Devlet Bahçeli'den Kanal İstanbul Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye’yi germenin bir manası yok. İktidar diyor ki ben bugün iktidarım elimdeki imkanlarla bunu yapmaya çalışacağım. Diğeri ben belediye başkanıyım sana bunu yaptırmam. Kurulan tezgah şu: Mevcut İstanbul Belediye Başkanını birileri Cumhurbaşkanlığı makamı ile özdeşleştirerek belli bir dönem için yarışa hazırlıyorlar. Onun adını koymaya çalışıyorlar. Ona artık kimse sen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanısın demeyecek. Sen muhtemelen Cumhurbaşkanı adayımız olacaksın diyecek” dedi.

Türkiye Gazetesi YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:
http://bit.ly/Turkiye-Gazetesi

MHP Genel Başkanı Bahçeli, gazetecilerle yemekte bir araya geldi. Bahçeli, gazetecilerle yemek yemesinin ardından sorularına cevap verdi. Bahçeli, CHP’ye öneride bulunarak, “Yurtta Sulh Konseyi’ni araştırmaları lazım. CHP aklını başına alıp da Yurtta Sulh Konseyi’nin araştırılması için önerge veriyoruz demiş olsa çok daha anlamlı olur. Ama, ‘siyasi ayağı kimdir bunu Sayın Bahçeli imzalasın biz de arkasından gidelim’. Sizin benim arkamdan gelme şansınız yok. Sizin arkamda dolaşmanıza ben zaten müsaade etmem. Böyle bir önerge ile kalkıp işin üstünü örtüyorlar” ifadelerini kullandı.


FETÖ’nün siyasi ayağının yargı tarafından bulunması gerektiğini söyleyen Bahçeli, “Soruştura soruştura İstanbul’daki bir tane caniyi nasıl buluyorlarsa bunları da öyle bulacaklar. Kalkıp siyasilere işi atıp ‘sende şu kadar var bende bu kadar var’ diyerek yargıyı da sulandırmanın gereği yok. Bugünkü hükümetin yapacağı tek şey bundan böyle, ‘terörle mücadelenin her iki boyutunda tam yetkilisiniz ve sonuna kadar da gidiniz. Gittiğiniz yerde millet iradesi olarak ben varım’ diyecek. Yani hükümet olarak milli iradeyi temsilen o yargıçların arkasında duracak: Size tam yetki veriyorum, elden gelen tüm çabayı gösteriniz. Siyasi irade olarak da arkanızda duruyoruz demeli” şeklinde konuştu.
Dönemin EDOK Komutanı Metin İyidil’in mahkeme tarafından ağırlaştırılmış ceza verildi ama istinaf mahkemesinin serbest bırakıldığını hatırlatılması üzereni Bahçeli, “Bunların hepsini ihraç etmiş olsa muhalefet hukuka muhalefet ettiniz, bu hakimleri görevden aldınız der. HSK diyor ki şimdi, ‘ben ihraç etmedim görev yerlerini değiştirdim’. Bunun anlamı bunlar artık benim göz hapsimde demektir. Devlet yönetimlerinde bunlar olur. Göz hapsine alırsın ilişkileri belli olur, kiminle ne konuşuyor, haksızlığa uğradım diyorsa telafisi için hangi siyasilerin peşinden koşuyor iktidarla mı, muhalefetle mi görüşüyor. Bunların hepsi devlet yönetiminde var. Çok basit suçlamalarla devleti ve yargıyı yıpratmamak lazım. Benim söylediğim kesin hüküm. Yani Yurtta Sulh konseyinin, Yurtta’sı, Sulh’u hangisiyse.. Askerden Sulh olmaz. Olsa olsa orada sivil olur. Yurtta Sulh Konseyinin askeri kanadı Sincan ve Silivri’de, Bahçeli diyor ki, sivil hayatı nerede? Ankara’da mı, İzmir’de mi, Türkiye’nin neresindeyse bulun getirin kardeşim” diye konuştu.
"Türkiye’yi germenin bir manası yok"
Kanal İstanbul tartışmalarına yönelik olarak Bahçeli, “Sayın Cumhurbaşkanın 17 yıllık iktidarları dönemindeki uygulamaları, 2019 yılı hakkındaki icraatları konusunda toplumu bilgilendirme toplantısı oldu. Bunların içerisinde seçim beyannamelerinde programlarında bazı projelerin olduğu iddiası ile iktidar döneminde önemli teşebbüs ve yatırımlar yapmışlar. köprüler, tren yolları, bölünmüş yollar yapmışlar. bir tanesi de Kanal İstanbul. Diyorlar ki biz bu projeyi gerçekleştireceğiz. Diğerlerini gerçekleştirirken muhalefet yine değişik kavramlarla itiraz etmiş. Olabilir itiraz edebilirler. Ama seçim beyannamelerini okuyarak, siz bunları nasıl yapacaksınız kaynağı nedir sorularını sormayıp bunlar gündeme geldiğinde yaptırırdım yaptırmazdım tartışması ile Türkiye’yi germenin bir manası yok. İktidar diyor ki ben bugün iktidarım elimdeki imkanlarla bunu yapmaya çalışacağım. Diğeri ben belediye başkanıyım sana bunu yaptırmam. Kurulan tezgah şu: Mevcut İstanbul Belediye Başkanını birileri Cumhurbaşkanlığı makamı ile özdeşleştirerek belli bir dönem için yarışa hazırlıyorlar. Onun adını koymaya çalışıyorlar. Ona artık kimse sen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanısın demeyecek. Sen muhtemelen Cumhurbaşkanı adayımız olacaksın diyecek” değerlendirmesini yaptı.

Koleksiyonundaki araçlarının yenilenmesine yönelik soruya ise Bahçeli, “Koleksiyon yenileniyor. Yeni bir cip var. Bizimki eski model. BJK plakaları yayıyorum her tarafa” şeklinde cevap verdi.

#haber #gündem #sondakika

============================

Türkiye Gazetesi Resmi Web Sitesi
http://www.turkiyegazetesi.com.tr

Türkiye Gazetesi Sosyal Medya Adresleri
https://facebook.com/turkiyegazetesi
https://twitter.com/turkiyegazetesi
https://plus.google.com/+turkiyegazetesi
https://instagram.com/turkiyegazetesicomtr
https://www.youtube.com/user/turkiyegazetesi

Türkiye Gazetesi Haber Akışı
http://www.turkiyegazetesi.com.tr/rss/rss.xml

Alakalı haberler: