TUĞÇE KAZAZ: “GEZİ’DE ÖLENLERİN SORUMLUSU ‘PARALEL’DİR”

Sanatçıdan siyasetçiye, yazardan oyuncuya herkesin kendi arafını anlattığı Arafta Sorular’da Esra Elönü’nün bu bölümdeki konuğu manken Tuğçe Kazaz oldu. Kazaz, ülke gündemine ve kendi yaşamına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Esra Elönü’nün hazırlayıp sunduğu Ülke TV’de yayınlanan Arafta Sorular programının bu haftaki canlı yayın konuğu Tuğçe Kazaz oldu. Programda kendisine sorulan sorulara açık yüreklilikle cevap veren Kazaz, kendi yaşamına ve ülke gündemine dair çok önemli açıklamalarda bulundu. Kazaz, Esra Elönü’nün ‘Neden dinini değiştirdin?’ sorusuna; “Aslında benim Hristiyanlığı tercih etmemdeki sebep eski Türkiye’ydi” yanıtını verdi. Son günlerde çok tartışılan Osmanlıca eğitimi tartışmalarına da değinen Kazaz; “Bir toplumu güdebilmek için yapabileceğin en güzel şey onu kendi gerçekliğinden uzaklaştırmak, kendi gerçekliğinden uzaklaştırmak için onun dilini elinden almak” sözleriyle konuya bakış açısını ortaya koydu. Programda özel hayatına dair samimi açıklamalarda da bulunan Kazaz, stüdyoda ayağa kalkıp namazda yapılan rüku hareketini gösterdi ve bu sayede boyun ağrılarından namaz kılarak kurtulduğunu söyledi.

Programda, CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da sert bir dille eleştiren Kazaz, muhalefeti taş taş üstüne koymamak ve Haçlı zihniyetiyle ortak hareket etmekle suçladı. CHP’nin cemaatle birleşmesini de değerlendiren Kazaz, Kılıçdaroğlu için ‘Gitsin kendisine Pensilvanya’da bir çiftlik kursun’ dedi. Gezi olaylarına da değinen Kazaz, “Bence, Ali İsmail Korkmaz’ların, Gezi’de ölenlerin sorumlusu ‘Paralel’dir, bu zihniyettir” açıklamasında bulundu. #AboneOl #ÜlkeTV

Alakalı haberler: